Spalvų reikšmės mums

Raudona

Raudona spalva siejama su sveikata, ugnimi, karščiu, krauju, aistra, valios jėga, išlikimu. Ji stimuliuoja, sekina ir veikia kaip dirgiklis. Ji suteikia žmogui galios jausmą. Raudona spalva veikia širdį, suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja imunitetą, aktyvina medžiagų apykaitą, būtent todėl ji gali sušildyti kūną ir atgaivinti žmogaus jausmus. Spalvų terapijoje raudona taikoma tuomet, kai reikia atstatyti arba pastiprinti žmogaus gyvybines jėgas. Ši spalva idealiai tinka žmonėms, kurie jaučiasi pavargę, negali atgauti jėgų po stipraus psichinio sukrėtimo arba streso – skyrybų, artimo žmogaus mirties, ligos ir pan.

Oranžinė

Oranžinė spalva tarsi sujungia psichinę energiją su protinėmis savybėmis. Tai kūrybiškumo spalva, sukurianti bendrą geros savijautos ir šviesos pojūtį. Oranžinė spalva simbolizuoja nuoširdumą ir gerovę  ji siejama su savigarba.

Jeigu jums trūksta psichologinės laisvės ir mokėjimo prisitaikyti prie išorinių aplinkybių, tai Jums tinkanti spalva! Ši spalva padės ir tuomet, jeigu jus vargina kasdieniai įsipareigojimai. Oranžinė spalva – geltonos ir raudonos spalvų mišinys – padės jums tapti aktyvesniems.

Oranžinė spalva jaunina ir stiprina organizmą, padeda sergant endokrininės sistemos ligomis (pavyzdžiui, oranžinis šalikas aplink kaklą gali normalizuoti skydliaukės veiklą), taip pat mažina dirglumą ir emocinį nestabilumą, kuris yra vienas iš rizikos veiksnių sergant skydliaukės ligomis.

Geltona

Geltona tinka, kai žmogus prislėgtas ir liūdnas. Tai intelekto ir įžvalgumo spalva, praeityje geltona buvo laikoma gyvybės spalva, ji reiškė džiaugsmą, linksmumą. Geltona spalva siejama su savęs vertinimu. Tai individualybės ir ego spalva.

Geltona spalva padės, jeigu esate slogios nuotaikos, pasyvus – ji padeda į pasaulį pažvelgti paprasčiau. Ši spalva veiksminga melancholiškiems, linkusiems į vidinius konfliktus ir pasyviems žmonėms.

Kodėl? Nes geltona spalva susijusi su nervų sistema. Ji švelniai stimuliuoja ir stiprina nervų sistemą, intelektą, aktyvina loginį mąstymą, padeda išmokti raiškiai dėstyti savo mintis (suaktyvina galvos smegenų centrą, kontroliuojantį mąstymą ir kalbą), suteikia optimizmo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Ši spalva rekomenduojama jaučiantiems vidinę įtampą, nusivylusiems gyvenimu, sunkiai bendraujantiems žmonėms.

Skirtingai nei raudona, geltona spalva nesukelia jaudulio ir nestimuliuoja.

Žalia

Žalia yra meilės, progreso, nepatyrimo, vaisingumo, vilties, pusiausvyros ir naujo gyvenimo spalva. Tai – jausmų spalva, kuri padės įveikti apatiją, dvasinės pusiausvyros stoką, padidėjusį dirglumą, tapti atviresniam ir ramesniam. Ši spalva kelia tonusą, padeda atsipalaiduoti ir greitai užmigti. Žali akinių stiklai atpalaiduoja ir ramina, juos gali nešioti nervingi, nuolat pavargę žmonės. Ši spalva nestipriai, tačiau stabiliai suaktyvina protinę veiklą, padeda sukoncentruoti dėmesį. Žalios spalvos poveikis sukuria taikos ir pusiausvyros, ramybės ir atsinaujimo pojūtį – juk ne veltui mes taip gerai jaučiamės būdami gamtoje, miške.

Mėlyna

Mėlyna yra meditacijos ir dvasinio augimo spalva. Ji atpalaiduoja protą. Mėlyna – tiesos, atsidavimo, ramybės ir nuoširdumo spalva. Tai intuicijos ir aukštesnio protinio lygmens spalva. Mėlyna siejama su saviraiška.

Mėlyna labiau ramina negu žalia. Apskritai mėlyna spalva spalvų terapijoje taikoma jėgoms po gilių išgyvenimų atstatyti. Ji rekomenduojama nepasitinkintiems savimi, jaučiantiems nerimą ir įtampą žmonėms, nes suteikia saugumo jausmo.

Ji teigiamai veikia ir melancholijos, hipochondrijos, isterijos, epilepsijos metu. Mėlyni atspalviai padeda greitai susijaudinantiems ir varginamiems nemigos žmonėms. Todėl, jeigu jūs prastai miegate, rinkitės mėlynos spalvos drabužius ir patalynę.

Indigo

Indigo spalva gerai veikia, kai reikia disciplinos, struktūriškumo, lojalumo ir veiksmingumo. Taip pat manoma, kad ši spalva padeda atsikratyti įkyrių emocijų. Ji pašalina baimes (pagalvokite, ko bijote ir kaip šios baimės susijusios su liga). Indigo spalva drąsina ir skatina atsakomybę.

Violetinė

Violetinė spalva susijusi su savęs pažinimu ir dvasiniu sąmoningumu. Ji visada buvo laikoma išgijimo spalva, skatinanti ego ir sielos susijungimą. Violetinė šviesa yra stipri, todėl neturėtų būti taikoma vaikams.

Violetinė spalva labiau veikia jausmus. Ji laikoma įkvepiančia, pakylėjančia dvasią. Būtent šią spalvą reikia prisiminti, jeigu jaučiate kartėlį, lengvai puolate į depresiją, dažnai jaučiatės apgauti, kankina abejonės. Kadangi ši spalvą stipriai veikia pasąmonę, ji gali padėti atsikratyti vidinės baimės. Ji padeda kovoti su hipochondrija, melancholija, isterija, depresine būsena.

Violetinė spalva – tai mėlynos ir raudonos spalvos mišinys, todėl ji įkūnija savyje ir ramybę, ir judėjimą. Spalvų terapijoje ji taikoma ir kaip raminanti, ir tuo pat metu apvalanti bei stiprinanti. Violetinė spalva gerai veikia nusilpusią nervų sistemą, normalizuoja miegą, gydo psichinius ir nervinius sutrikimus. Tačiau violetinės spalvos perteklius slegia, gali apimti liūdesys, apatija.

Informacija iš Spalvos ir šviesos terapijos