Senjorų užimtumo skatinimo projektas „Garsinių knygų sklaida socialinės globos namuose“

VšĮ „Mano šviesa“ pradėjo vykdyti tęstinį projektą „Garsinių knygų sklaida socialinės globos namuose“, finansuojamą Lietuvos Kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.

Atsižvelgiant į puikų pirmojo etapo dalyvių įvertinimą, atsirado keliasdešimt senelių globos namų ir ligoninių, norinčių dalyvauti tęstiniame projekte, kuris vyks 2016 m. vasario – liepos mėn. Projekte dalyvaus 5 socialinės globos įstaigos, bus pristatyta 15 knygų, organizuota 10 susitikimų su rašytojais, 15 knygų aptarimų, 50 knygų pristatymų.

Projektas „Garsinių knygų sklaida socialinės globos namuose“ skirtas padėti silpnaregiams senyvo amžiaus žmonėms iš senelių globos namų, kur yra geros buitinės sąlygos, bet trūksta dėmesio, meilės ir šilumos. Daugelis senelių turi regėjimo problemų ir nuogastauja, kad nebegali skaityti savo mėgstamų knygų. Knyga jiems – tai ne tik glimybė praleisti laisvalaikį, bet galimybė prisiminti ir išgyventi laimės ir džiaugsmo akimirkas. Pastebėta, kad audioknygų klausymas atpalaiduoja, kelia teigiamas emocijas, seneliai pasineria į siužetą, išgyvena herojaus emocijas, kas padeda mažiau galvoti apie savo paties būklę ir problemas.

Norisi paminėti kelis įdomesnius atvejus iš pirminio projeto etapo, pažyminčius knygų klausymosi naudą sveikatai. Viena iš senolių, besiklausiusi J. Širvio eiles, prisiminė savo jaunystę, pirmąją meilę, išgyventas gražias akimirkas, pradėjo kartu deklamuoti eiles, o vėliau ir kitiems senolias deklamavo prisiminus eiles, išmoktas dar studijų laikais. Gydytojai, stebėję jos būklę, nustatė žymų pagerėjimą. Kitas senelis, išklausęs knygą apie sveikatą ir savitaigą, taip pat pasiekė gerų rezultatų, normalizavosi kraujo spaudimas ir cholesterolio kiekis kraujyje, pagerėjo miego būklė.

Šį kartą prie projekto jungiasi jau dvi organizacijos tai Lietuvos aklųjų biblioteka, kuri dalinasi savo turimomis garsinėmis knygomis. Ir Lietuvos rašytojų sąjunga, kuri pasirūpins jog senelius aplankytų garbūs šalies poetai ir rašytojai. Dėkojame jiems!

Šis projektas – tai dar viena gerumo akcija, nešanti ir naudą, ir džiaugsmą tiems, kam to labiausiai reikia.

Eglė Rudis "Mano šviesa"

Garsinių knygų sklaida socialinės globos namuose Eglė Rudis "Mano šviesa" Eglė Rudis "Mano šviesa" Eglė Rudis "Mano šviesa"   Garsinių knygų sklaida socialinės globos namuose Eglė Rudis "Mano šviesa"

Eglė Rudis "Mano šviesa"